Plánování do center aktivit ZŠ

Plánování do center aktivit ZŠ

Nejbližší termíny

Je nám líto, ale momentálně nejsou pro tento kurz žádné vypsané termíny. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.

Setkání je určeno všem učitelům/kám 1.  a 2. st. ZŠ, zájemcům o inovativní přístup k plánování pedagogické činnosti a dalším osobám, které mají zájem o vzájemnou inspiraci a učení, rozvoj svých profesních dovedností a sdílení zkušeností.
Anna Babanová vám nabídne zkušenost s modelovými centry aktivit, rozeberete společně ukázková zadání, zamyslíte se nad tím, jak sami plánujete a naučíte se používat vybrané nástroje pro plánování. Seznámíte se s obsahem a možnostmi využití nové metodické příručky Centra aktivit: Cesta ke smysluplnému učení. Kniha představuje unikátní metodický materiál, který dokumentuje reálné zkušenosti skutečných učitelek a učitelů, kteří si pro své profesní zaměření zvolili program Začít spolu. Přináší konkrétní příklady, jak lze u dětí podporovat myšlení vyššího řádu, jak se nebát učení prostřednictvím velkých myšlenek, jak maximálně vytěžit reflexi pro prodloužení momentu učení, jak promýšlet cíle, aby děti porozuměly tomu, čím se v centru zabývají, jak využít potenciálu center pro rozvoj kreativního myšlení atd. Uslyšíte řadu příkladů responzivního přístupu, kdy učitelé podporují individuální vzdělávací cestu každého dítěte, které mají ve třídě.
Na semináři bude také možnost příručku zakoupit

Místo konání: Lidická 31, Praha 5, Lampárna Coworking

Čas: 9:00 – 16:00 hod.

Ubytování a stravu nezajišťujeme

Lektoři

Mgr. Anna Babanová
Vystudovala Učitelství pro 1. stupeň ZŠ na PedF UK v Praze. Pracuje na základní škole Vitae v Praze jako metodička pro 1. stupeň. Kromě toho svého úvazku věnuje dlouhodobě svůj zájem programu Začít spolu a problematice genderově citlivého vzdělávání. Ve spolupráci s organizací Step by Step ČR se již řadu let podílí lektorsky na letních školách, seminářích, či metodických setkáváních s vyučujícími programu Začít spolu. Podílela se na vzniku několika pedagogických příruček, zaměřených na genderově citlivé vzdělávání, rozvoj kolegiální spolupráce a nejnověji na plánování výuky nejen do center aktivit.
Zobrazit více

Rezervace termínu

Volná místa na tento kurz již bohužel nejsou k dispozici. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.