ZaS DOMA ve finále EDUína

Pokud jste neměli možnost sledovat přímý přenos ze slavnostního vyhlášení ceny EDUína, přinášíme vám záznam prezentace Ivety Pasákové, ředitelky Step by Step ČR, k našemu projektu. Seriál ZaS DOMA, který jsme vydávali po dobu tří měsíců během jarního uzavření škol, se probojoval do finále této soutěže.

Na cenu EDUína bylo nominováno 10 inovativních projektů a odborná porota měla skutečně z čeho vybírat. Letošní,  v pořadí osmý, ročník měl poprvé zúžené téma a mohly se do něho přihlásit konkrétní počiny či skupiny aktivit, projektů a výstupů, které pomohly dětem, žákům, studentům, rodičům či učitelům ve smysluplném vzdělávání během uzavření škol z důvodů pandemie covid-19. V rámci ceny EDUína 2020 se hodnotila schopnost adaptovat se na novou nečekanou situaci.

Náš projekt cenu sice nezískal, ale velmi si vážíme oceněnní a pozornosti, které se naší práci dostalo. Vítězem se stal projekt ZŠ Smart “Boddies program online”, 2. místo získala aktivita Česko.digital “Učíme online” a na 3. místě se umístila iniciativa Člověka v tísni a Národního pedagogického institutu ČR “Zapojme všechny”.

Záznam prezentace Ivety o délce 4 minuty můžete zhlédnout zde.