12.3.2020 se koná závěrečné kolokvium projektu Učíme se spolu

Ve čtvrtek 12. března proběhne závěrečné reflektivní kolokvium aktérů projektu Učíme se spolu, a to již šesté v pořadí. Účastníci projektu se setkávali pravidelně po dobu téměř čtyř let. Řady seniorních aktérů po dvou letech rozšířili juniorní aktéři.

Na závěrečném kolokviu představíme výsledky práce v oblasti kolegiální podpory základních a mateřských škol, které se projektu účastnily. Výsledky jsou velmi různorodé. Každá škola a školka pojala spolupráci trochu jinak a osvědčily se jim různé metody a formy kolegiální spolupráce.

Závěr setkání je věnovaný práci minitýmech (seniorní aktér, juniorní aktér a průvodce) k vytvoření akčního plánu spolupráce učitelů na další školní rok. Naší snahou je podpořit udržitelnost nastavených forem spolupráce. Tentokrát budou minitýmy koordinovány naposledy a poté již budou pracovat samostatně.

Dáváme také prostor k navázání kontaktů mezi školami a školkami. Díky projektu se řada účastníků už dobře zná a spolupracuje i mimo rámec programu. Na závěrečném setkání se účastníci mohou těšit na spoustu inspirace a vyzkouší si také novinku – práci s mentimeterem, což je online interaktivní nástroj, který zprostředkovává reakce od účastníků. Mentimeter umožňuje účastníkům vyjádřit se k jednotlivým otázkám a reagovat na diskuzi, která tím získá větší dynamiku a více interakcí.

Program kolokvia připravil tým SbS ČR, o.p.s.