Seriál ZaS DOMA

Seriál o učení na dálku vznikl v reakci na koronakrizi a uzavření škol.

Naším cílem je podpořit pedagogy a také rodiče, kteří se doslova ze dne na den stali učiteli svých dětí, a nabídnout pohled na distanční vzdělávání v kontextu programu Začít spolu.

Příspěvky reflektují aktuální témata a problémy, snaží se inspirovat a vytvořit interaktivní prostředí pro diskuzi a sdílení zkušeností. Hlavním zdrojem jsou pro nás východiska a principy programu Začít spolu, které se osvědčily i v této virtuální době.

Seriálem provází animovaná paní učitelka Alice, nicméně reálné postavy obohacují jednotlivé díly o autentická vyprávění a skutečné příběhy.

Děkujeme vám všem, kdo jste se na seriálu podíleli a sdíleli své zkušenosti napříč celou ČR. Vaší přízně a důvěry si velmi vážíme. ZaS DOMA získal pozornost také u odborné veřejnosti a probojoval se do finále soutěže EDUína. Více o finále soutěže a prezentaci ředitelky Ivety Pasákové se dozvíte ZDE.

Tento projekt podpořila Nadace České spořitelny. Děkujeme.
Na seriálu spolupracovali:

Realizační tým seriálu ZaS DOMA:
Bc. Diana Roubová – garantka projektu a metodička programu Začít spolu
Ing. Dita Hrudová – editorka seriálu a marketérka programu Začít spolu
Ing. Kateřina Hončová – grafička seriálu


Mgr. Iveta Pasáková
Mgr. Radka Chaloupková
Mgr. Miroslava Škardová
Mgr. Anna Babanová
Mgr. Olga Novotná
Mgr. Eliška Novotná
Mgr. Barbora Heřmanová
Mgr. Jana Šenkyříková
Marek Postema
Jan Šiller
a další.

Celý seriál v elektronické verzi si můžete stáhnout zde. Nejedná se o verzi určenou k tisku, protože texty obsahují hypertextové odkazy.

Jednotlivé díly seriálu ZaS DOMA jsou ke stažení zde: