Comenia Script – další termín!

Máme pro vás další termín oblíbeného webináře s autorkou písma, MgA. Radanou Lencovovou, Ph.D.

Kurz se zabývá informacemi i praktickou stránkou nového psacího písma Comenia Script® a vyškolením pedagogů, kteří chtějí toto písmo vyučovat.

webinar comenia script

Comenia Script® je praktické psací písmo pro děti, které je jednoduché, moderní a současné. Má sloužit jako základní psací tvar, který bude obohacen o individuální tendence každého písaře, který si písmo přizpůsobí. Comenia Script® zohledňuje psaní i dysgrafikům a levákům.

V teoretické části se zaměříme na podstatu a smysl rukopisného písma, připomeneme vývoj školní psací latinky. Budeme se zabývat současnými požadavky na psací písmo; psaní současných školáků (problematika, tendence). Dále projdeme charakteristiku a principy písma Comenia Script® a také specifika tohoto uceleného didaktického systému s obrázkovou abecedou Comenia Pictures. Zaměříme se na postup výuky psaní a pokyny jak korigovat písmo dětí. Představíme všechny didaktické pomůcky Comenia Script včetně specifických témat písanek pro 2. a 3. ročník. Seznámíme se i s výukovými programy psaní pro školní interaktivní tabule, aplikacemi psaní pro tablety a chytré telefony a také s fonty Comenia Script® (písmový software). Praktická část je zaměřena na vlastní nácvik písma Comenia Script® formou e-learningu. K nácviku písma jsou připraveny autorské pracovní listy pro dospělé sestavené podle tvarových skupin. S odstupem dvou týdnů bude účastníkům zaslán kontrolní test, jehož dobrovolným absolvováním účastník získá certifikát opravňující vyučovat písmo Comenia Script®.

Pá 26. března … 15:30–17:00 teoretická část, (přestávka 30 min), 17:30–18:15 e-learning
So 27. března … 10:00–11:30 teoretická část, (přestávka 30 min), 12:00–12:30 dotazy, 12:30–13:15 e-learning

Časový rozsah: 6 hodin + 2 hodiny

Na webinář se můžete přihlásit ZDE.