Den pro školu

Díky Nadaci České spořitelny se můžete zapojit se do nového programu – „DEN PRO ŠKOLU“, který zve odborníky z praxe do škol.

Vyučujícím v programu Začít spolu je toto zpestření výuky důvěrně známé, neboť spolupráce s rodinou patří mezi základní stavební kameny naší metodiky. V případě projektu Den pro školu má však tento princip přesah nad rámec komunity škola a rodina, neboť zapojuje také odborníky napříč regiony a různými profesemi.

Hledání odborníků do hodin mohlo být dříve náročné. Proto vznikl program Den pro školu, který propojuje učitele s dobrovolníky z praxe. Pomáhá domluvit zapojení do hodin ve třídě či do online výuky, diskuse, workshopy, další aktivity, které dětem pomáhají spojit si teorii s praxí.

Kreativitě se meze nekladou. Pozvat můžete mikrobioložku do přírodopisu, psychologa či právníka do občanské nauky nebo copywriterku do hodin českého jazyka. Den pro školu může být pro výuku nejen zpestřením, ale žákům a studentům může pomoci najít motivaci pro další studium, rozšířit obzory a vybrat si další cestu vedoucí k výběru povolání.  

Oslovit svého odborníka můžete na @https://www.denproskolu.cz/komunita-dobrovolniku 

Váš odborník z praxe je teď jen pár kliknutí daleko.

Více informací získáte také v článku na webu Nadace České spořitelny nebo přímo na webu programu: www.denproskolu.cz.