Novinka pro školy

S radostí sdílíme nabídku školní projekce nového českého celovečerního filmu Myši patří do nebe.

Tento ojedinělý film, oceňovaný kritiky i filmovými festivaly, je ideální pro projekce posledních ročníků mateřských škol i prvního stupně škol základních, ale zážitek nabídne i dětem starším.
Film vznikl na motivy knižní předlohy Ivy Procházkové. Příběh vypráví o pokoře, lásce a naději. O tom, že za každým dalším rohem čeká něco nového, nový přítel či dobrodružství a že každá bolest přebolí. Myška Šupito i lišák Bělobřich chtějí všem malým i velkým divákům ukázat, že nikdy nemá smysl se vzdávat, že svou sílu a bojovnost máme nasměrovat tam, kde to má smysl.
V případě zájmu o projekci se obraťte na některé z kin ve vašem okolí. Pokud byste potřebovali poradit, které kino je k vám nejblíže, obraťte se na zástupce distribuční společnosti Cinemart (viz kontakt níže).
Film je k dispozici v těchto jazykových verzích: česká, česká s anglickými titulky, anglická a francouzská.

Trailer k filmu můžete zhlédnout ZDE.

Více vám napoví film o filmu ZDE.

Může mezi malou myškou a velkým lišákem vzniknout opravdové přátelství? Odpověď najdou nejen ti nejmenší, ale i větší a velcí diváci v animovaném dobrodružství Myši patří do nebe.
Myška Šupito ráda všechny přesvědčuje o tom, že je nejodvážnější myší na celém světě a vůbec ničeho se nebojí. Ale opak je pravdou, ve skutečnosti se pobobkuje ze všeho, co se kolem jen mihne. Jejím toužebným přáním je být stejně statečná jako její tatínek. Ten se dokázal s nasazením vlastního života postavit děsivému lišákovi Tlamounovi, postrachu celého lesa. Boj sice nevyhrál, stal se ale obdivovaným hrdinou myšího společenství. Šupito chce všem dokázat,
že odvaha je dědičná. Snaží se zopakovat jeho legendární kousek – vytrhnout pár chlupů z liščího kožichu. Za cíl si vy bere spícího mladého lišáka Bělobřicha.
Vše se nakonec semele trochu jinak, než si malá myška představovala. Lišák se nečekaně probudí a honička končí nešťastně pro oba dva. Šupito i Bělobřich se dostanou do zvířecího nebe.
Při pokusu vyhnout se vstupní očistné koupeli v nebeských lázních na sebe myška i lišák opět natrefí a díky společné nelibosti k mytí jsou přinuceni pokračovat v cestě společně. Putují po nebeských atrakcích i fantaskních zákoutích, zažívají nejrůznější dobrodružství i nečekaná setkání a navzájem se poznávají. Šupito je na Bělobřicha nejdřív pořádně naštvaná, ale postupně si uvědomuje, že je jiný než ostatní tolik nenáviděné lišky. Na cestě nebem musí oba společně zdolat různé nástrahy, splnit úkoly a překonat překážky. Vznikne mezi nimi podivuhodné přátelství a na konci jejich putování na ně čeká velké překvapení.

Věříme, že tento film dokáže otevřít témata, na která lidská duše hledá odpověď. Díky citlivému a poutavému ztvárnění nabídne dětskému divákovi zážitek a náměty k dalšímu přemýšlení.

Kontakt na projekci:

Zuzana Černá
Cinemart a. s.
Národní 60/28, 111 21 Praha 1
tel: 582 365 576
mobil: 602 836 993
mail: cerna@cinemart.cz