Webinář a seminář Comenia Script

Ve spolupráci s autorkou písma ComeniaScript®, MgA. Radanou Lencovou, Ph.D.vypisujeme nové kurzy: webinář pro rodiče (zdarma) a certifikovaný seminář pro pedagogy „naživo“.

Comenia Script® je praktické psací písmo pro děti, které je jednoduché, moderní a současné. Má sloužit jako základní psací tvar, který bude obohacen o individuální tendence každého písaře, který si písmo přizpůsobí. Comenia Script® zohledňuje psaní i dysgrafikům a levákům.

V teoretické části se zaměříme na podstatu a smysl rukopisného písma, připomeneme vývoj školní psací latinky. Budeme se zabývat současnými požadavky na psací písmo; psaní současných školáků (problematika, tendence). Dále projdeme charakteristiku a principy písma Comenia Script® a také specifika tohoto uceleného didaktického systému s obrázkovou abecedou Comenia Pictures. Zaměříme se na postup výuky psaní a pokyny jak korigovat písmo dětí. Představíme všechny didaktické pomůcky Comenia Script včetně specifických témat písanek pro 2. a 3. ročník. Seznámíme se i s výukovými programy psaní pro školní interaktivní tabule, aplikacemi psaní pro tablety a chytré telefony a také s fonty Comenia Script® (písmový software). Praktická část je zaměřena na vlastní nácvik písma Comenia Script® formou e-learningu. K nácviku písma jsou připraveny autorské pracovní listy pro dospělé sestavené podle tvarových skupin. S odstupem dvou týdnů bude účastníkům zaslán kontrolní test, jehož dobrovolným absolvováním účastník získá certifikát opravňující vyučovat písmo Comenia Script®.

Na webinář pro rodiče se můžete registrovat ZDE.

Na metodický seminář se můžete registrovat ZDE.