Začít spolu na Edufestu

Je možné učit se zážitkem, zábavně a s radostí? Jaké schopnosti musí mít superhrdina současné doby?
Edufest – festival hravého učení „Hra na hrdiny 21. století“ – proběhl na 5 místech v centru Kutné Hory a ve festivalovém parku pod Vlašským dvorem v neděli 19. září.

Step by Step ČR na akci představil učení podle programu Začít spolu na téma „Všechno, co se točí“. Malí i velcí návštěvníci festivalu si mohli vyzkoušet centra aktivit „Matematika“, „Pokusy a objevy“, „Čtení a psaní“ a „Ateliér“, a to pod vedením zkušených lektorek Mirky Škardové a Petry Šubrtové. Nad programem osobně bděla paní ředitelka Iveta Pasáková a o fotodokumentaci se postarala marketérka Dita Hrudová.

Našim záměrem bylo prezentovat jeden z hlavních znaků vzdělávacího programu Začít spolu – centra aktivit a umožnit účastníkům vyzkoušet si na vlastní kůži, co děti ve třídách Začít spolu zažívají zcela běžně. Úkoly v jednotlivých centrech byly postavené na možnosti volby a posilování spolupráce návštěvníků stánku. Zároveň ukázaly, že každý je jiný a může se rozhodnout, do čeho a jakým způsobem se zapojí.

A návštěvníci se zapojili s chutí a v hojném počtu. Každý nám nakonec nakreslil na didaktické kolečko motiv, který se točí. Jen namátkou – točí se kolo, kolotoč, vrtule, balon, bumerang, ale také hlava, film, tornádo, pivo, deska nebo cédéčko, mince, baletka, kostka a spostu dalších věcí! Náš tým jen s úžasem sledoval, jak kreativita dětí i rodičů nezná hranice. A právě pro všechny zvídavé děti (a jejich rodiče) je program Začít spolu jako šitý na míru. 🙂

Festival hravého učení Edufest připravili Nadační fond Eduzměna spolu s kutnohorskými volnočasovými organizacemi, podniky a svými odbornými partnery, mezi něž patří také naše organizace SbS ČR s programem Začít spolu. Videoreportáž z akce si můžete prohlédnout ZDE.