Comenia Script – psací písmo nejen pro děti / webinář pro rodiče

Nejbližší termíny

Je nám líto, ale momentálně nejsou pro tento kurz žádné vypsané termíny. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.

Na webináři určeném zejména rodičům autorka písma Radana Lencová představí nové školní psací písmo, které je postavené na principu jednoduchosti a čitelnosti. Ukáže základní prvky metodiky psaní, včetně didaktických materiálů, které sama navrhla. Prezentace bude provázena autentickými ukázkami písma dětí a dalšími ukázkami rukopisů, které souvisí s tématem současné rukopisné písmo. V druhé polovině webináře bude prostor na dotazy.

Dva dny před setkáním, obdržíte na e-mail pozvánku s odkazem na přihlášení do Google Meetu.

Lektoři

MgA. Radana Lencová, Ph.D.
Studovala na VŠUP v Praze (atelier písma a knižní grafiky), kde se věnovala písmu, typografii a kaligrafii. V letech 2000–2002 působila na Pedf. UK v Praze jako asistent (Katedra VV). V rámci doktorandského studia na VŠUP navrhla nový styl jednoduchého písma pro školáky – Comenia Script®, který se v roce 2012 stal alternativním psacím písmem v ČR a rozšířil se i na Slovensku. Lektoruje také výtvarné kurzy pro dospělé (Kaligrafie: Linie dechu).
Zobrazit více

Rezervace termínu

Volná místa na tento kurz již bohužel nejsou k dispozici. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.