eduScrum – základní kurz

eduScrum - základní kurz 2023

Nejbližší termíny

Je nám líto, ale momentálně nejsou pro tento kurz žádné vypsané termíny. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.

LETNÍ KURZ JE JIŽ OBSAZEN, DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ. 

Letní kurz eduScrum začíná v pondělí 21. 8. 2023, registrace účastníků bude probíhat od 8.30-10.00 hodin, 1. blok vzdělávání začíná v 10.30 hodin. Letní kurz eduScrum bude končit v úterý v 17.00 hodin.

Místo konání: ZŠ a MŠ Na Kopcích

Ubytování již nezajištujeme, nabízíme pouze kontak na koleje. 

Obědy nabízíme ve školní jídelně, pokud máte zájem, uveďte informaci do poznámky v objednávce.

eduScrum je v prostředí českých škol zcela novou metodu, která nabízí inovativní přístup pro výuku předmětů nejen na 2. stupni ZŠ. Metoda eduScrum v mnohém navazuje na způsob práce v programu Začít spolu, rozvíjí u žáků schopnost týmové spolupráce, hodnocení vlastního pokroku a kreativitu. Nabízí možnost volby, motivuje děti k aktivitě a vyžaduje samostatné řešení problémů v podobě plánování a řízení konkrétního projektu.

eduScrum je aktivní vzdělávací proces, který vede žáky ke spolupráci a umožňuje jim učit se nezávisle na učiteli v rámci daného systému. Učitel určuje obsah a ukazuje, jaký přínos učivo pro žáky má. Žáci volí způsob, jak cíle dosáhnout, plánují vlastní aktivity a mapují svůj pokrok. Učitel celým procesem provádí a poskytuje žákům podporu. Reflexe je důležitou součástí práce, z tohoto důvodu žáci pracují lépe a pokrok je zřejmý. Žáci pracují v týmech, které jsou sestaveny na základě dovedností jednotlivých členů. Během procesu výuky žáci procházejí pozitivním osobním rozvojem.

Na dvoudenním praktickém tréninku pochopíte a prožijete „proč“ využít ve vyučování metodu eduScrum. Během kurzu se naučíte všechny části eduScrum a připravíte si svůj vlastní projekt eduScrum, který můžete okamžitě využít ve své třídě. Po skončení kurzu bude probíhat bezplatná (online) podpora lektorem eduScrum.

Kurz je vhodný pro všechny učitele druhého stupně, popř. prvního stupně (nezáleží na aprobaci, metoda je využitelná ve všech vzdělávacích předmětech).

Trénink je doporučován pro více osob z jedné školy (vhodná vzájemná podpora a konzultace mezi kolegy).

Více na https://www.eduscrum.cz/

Mark Postema je anglicky hovořící lektor, vše bude tlumočeno do českého jazyka.

Možnost financování přes šablony OP JAK  1.II/7 Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání ZŠ

Lektoři

Mark Postema
Je kvalifikovaný trenér eduScrum a je zodpovědný za eduScrum v České republice. Pracuje na Základní škole v Trutnově jako učitel angličtiny a fyziky. Zároveň úzce spolupracuje se Začít spolu na několika různých projektech. Pochází z Nizozemska, ale od roku 2017 žije v České republice.
Zobrazit více

Rezervace termínu

Volná místa na tento kurz již bohužel nejsou k dispozici. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.