Jak využít zahradu MŠ pro učení a hry dětí, on-line

Nejbližší termíny

19. 5. 2021 On-line 14:00 - 16:00 (Vyprodáno)

Začít spolu – rozšiřující nabídka v režii našich hostů

Nabídka setkávání k tématům, které úzce korespondují s programem Začít spolu a zároveň jsou dostatečně široká, aby oslovila i další učitele a učitelky bez ohledu na program, který ve své MŠ realizují.

Pro velký zájem jsme se rozhodli tento webinář zopakovat.

Jak využít zahradu MŠ pro učení a hry dětí

Učení v přírodě ukazuje dětem další rozměr a přináší množství učících momentů, které ve třídě nenalezneme. Jak vést děti k přirozenému poznávání světa, který je obklopuje? Jak vybudovat podnětné prostředí na školní zahradě a „přenést do ní“ program Začít spolu?

O myšlence, která stála na začátku proměny školní zahrady a o svých zkušenostech s konceptem environmentálního vzdělávání se s námi podělí Dáša Krčilová, ředitelka MŠ Řestoky. Tato MŠ získala certifikát Ukázková přírodní zahrada.

Lektoři

Bc. Dagmar Krčilová

Bc. Diana Roubová

Vystudovala Střední pedagogickou školu v Litoměřicích, Speciální pedagogiku při Technické univerzitě v Liberci a Specializaci v pedagogice na UJEP v Ústí nad Labem. V roce 1996 se stala součástí vzdělávacího programu Začít spolu jako učitelka, která implementovala tento program na dvoutřídní vesnickou MŠ. Následně se stala spoluzakladatelkou a ředitelkou jeslí, MŠ a ZŠ v Kadani. V současné době působí jako lektorka a metodička vzdělávacího programu Začít spolu a úzce spolupracuje se Step by Step ČR, o.p.s.

Rezervace termínu

Volná místa na tento kurz již bohužel nejsou k dispozici. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.