Konference Začít spolu včas – téma včasné péče

ZaS centra – metodická centra Začít spolu

Nejbližší termíny

Je nám líto, ale momentálně nejsou pro tento kurz žádné vypsané termíny. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO:

všem učitelům a asistentům v MŠ , pracovníkům ve vzdělávání, v neziskových organizacích i sociálním pracovníkům a dalším osobám, které mají zájem a pracují s dětmi ze socioekonomicky znevýhodněných rodin a vidí důležitost v propojování organizací a vzájemné spolupráci a inspiraci. Konference je zaměřena na sdílení dobré praxe z mateřských škol Ostravska a Mostecka.

ANOTACE: Úspěch dítěte a jeho začlenění do kolektivu v základní škole jsou úzce spjaty s „výbavou“, s níž do školy vstupuje. Složitá situace rodin v sociálně vyloučených lokalitách, ale často vede k nedostatečnému rozvoji dětí, které může výrazně ztížit jejich nástup do školy. Včasný nástup do mš nebo předškolního klubu a práce s rodinou přitom vede ke snadnějšímu zvládnutí základního vzdělávání dítěte a následně zlepšuje jeho uplatnění v dalším životě. kompetence získané v předškolním vzdělávání velmi usnadňují dítěti přestup na zš a průběh celého vzdělávání.

Pořádá: Metodické centrum v Chomutově ve spolupráci s Nadací ČS

MÍSTO KONÁNÍ: Městská knihovna Chomutov

Hosté:

Milena Pollová –  ředitelka mš bohumínská Ostrava  / Aneta Suchá – asistentka pedagoga, pedagožka předškolního klubu Ostrava

Monika Vydrová – ředitelka 2.mš Most plus sociální pedagožky

Vladimíra Pechanová – ředitelka MŠ Obrnice a členka rady platformy pro včasnou péči s asistentkou pedagoga

Vendula Dostálová – sociální pedagožka a koordinátorka inkluze chomutov

Kateřina Šaldová – Nadace ČS

Kateřina Sirotková – Platforma pro včasnou péči

DOTAZY: email: pavlina.pilarova@sbscr.cz  tel. 603 389 067  – ZaS centrum Chomutov

Lektoři

Bc. Diana Roubová
Vystudovala Střední pedagogickou školu v Litoměřicích, Speciální pedagogiku při Technické univerzitě v Liberci a Specializaci v pedagogice na UJEP v Ústí nad Labem. V roce 1996 se stala součástí vzdělávacího programu Začít spolu jako učitelka, která implementovala tento program na dvoutřídní vesnickou MŠ. Následně se stala spoluzakladatelkou a ředitelkou jeslí, MŠ a ZŠ v Kadani. V současné době působí jako lektorka a metodička vzdělávacího programu Začít spolu a úzce spolupracuje se Step by Step ČR, o.p.s.
Zobrazit více

Rezervace termínu

Volná místa na tento kurz již bohužel nejsou k dispozici. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.