Písmo Comenia Script® v praxi / Certifikovaný metodický on-line webinář

Nejbližší termíny

Je nám líto, ale momentálně nejsou pro tento kurz žádné vypsané termíny. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.

Comenia Script® je praktické psací písmo pro děti, které je jednoduché, moderní a současné. Má sloužit jako základní psací tvar, který bude obohacen o individuální tendence každého písaře, který si písmo přizpůsobí. Comenia Script® zohledňuje psaní i dysgrafikům a levákům.

V teoretické části se zaměříme na podstatu a smysl rukopisného písma, připomeneme vývoj školní psací latinky. Budeme se zabývat současnými požadavky na psací písmo; psaní současných školáků (problematika, tendence). Dále projdeme charakteristiku a principy písma Comenia Script® a také specifika tohoto uceleného didaktického systému s obrázkovou abecedou Comenia Pictures. Zaměříme se na postup výuky psaní a pokyny jak korigovat písmo dětí. Představíme všechny didaktické pomůcky Comenia Script včetně specifických témat písanek pro 2. a 3. ročník. Seznámíme se i s výukovými programy psaní pro školní interaktivní tabule, aplikacemi psaní pro tablety a chytré telefony a také s fonty Comenia Script® (písmový software). Praktická část je zaměřena na vlastní nácvik písma Comenia Script® formou e-learningu. K nácviku písma jsou připraveny autorské pracovní listy pro dospělé sestavené podle tvarových skupin. S odstupem dvou týdnů bude účastníkům zaslán kontrolní test, jehož dobrovolným absolvováním účastník získá certifikát opravňující vyučovat písmo Comenia Script®.

Pá 25. srpna 15:30–17:30 teoretická část, (přestávka 30 min), 17:30–18:15 e-learning
So 26. srpna 10:00–12:00 teoretická část, dotazy, (přestávka 15 min), 12:00–12:45 e-learning

Časový rozsah: 6 hodin + 2 hodiny

Dva dny před setkáním obdržíte na e-mail, pozvánku s odkazem na přihlášení do Google Meetu.

Lektoři

Mgr. Jana Valentová
Vystudovala PF v Ústí nad Labem, první roky praxe působila v Litoměřicích a již přes třicet let učí na FZŠ Chodovická na Praze 9. Od r.2010 spolupracovala s Radanou Lencovou a zapojila se do “Pokusného ověřování CS ” na školách. Od roku 2012 vyučuje alternativní písmo na kmenové škole a zároveň je lektorkou písma CS.
Zobrazit více

Rezervace termínu

Volná místa na tento kurz již bohužel nejsou k dispozici. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.