Písmo Comenia Script® v praxi / Certifikovaný metodický on-line webinář

Nejbližší termíny

23. - 25. 4. 2024 On-line 14:00 - 17:00
Termíny: úterý – 23. 4. 2024, 14:00 – 17:00, čtvrtek – 25. 4. 2024, 14:00 – 17:00 hod. Délka: 8 vyučovacích hodin
Comenia Script® je praktické psací písmo pro děti, které je jednoduché, moderní a současné. Má sloužit jako základní psací tvar, který bude obohacen o individuální tendence každého písaře, který si písmo přizpůsobí. Comenia Script® zohledňuje psaní i dysgrafikům a levákům.
V teoretické části se zaměříme na podstatu a smysl rukopisného písma, připomeneme vývoj školní psací latinky. Budeme se zabývat současnými požadavky na psací písmo; psaní současných školáků (problematika, tendence). Dále projdeme charakteristiku a principy písma Comenia Script® a také specifika tohoto uceleného didaktického systému s obrázkovou abecedou Comenia Pictures. Zaměříme se na postup výuky psaní a pokyny jak korigovat písmo dětí. Představíme všechny didaktické pomůcky Comenia Script včetně specifických témat písanek pro 2. a 3. ročník. Seznámíme se i s výukovými programy psaní pro školní interaktivní tabule, aplikacemi psaní pro tablety a chytré telefony a také s fonty Comenia Script® (písmový software). Praktická část je zaměřena na vlastní nácvik písma Comenia Script®. K nácviku písma jsou připraveny autorské pracovní listy pro dospělé sestavené podle tvarových skupin. Následně po skončení webináře bude účastníkům zaslán test, po jehož vypracování bude vydáno osvědčení opravňující vyučovat písmo Comenia Script®.
Dva dny před setkáním, obdržíte na e-mail pozvánku s odkazem na přihlášení do Google Meetu

Lektoři

Mgr. Jana Valentová
Vystudovala PF v Ústí nad Labem, první roky praxe působila v Litoměřicích a již přes třicet let učí na FZŠ Chodovická na Praze 9. Od r.2010 spolupracovala s Radanou Lencovou a zapojila se do “Pokusného ověřování CS ” na školách. Od roku 2012 vyučuje alternativní písmo na kmenové škole a zároveň je lektorkou písma CS.
Zobrazit více

Rezervace termínu

 × 1000