Plánování do center aktivit pro ZŠ

ZaS centra – metodická centra Začít spolu

Nejbližší termíny

Je nám líto, ale momentálně nejsou pro tento kurz žádné vypsané termíny. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.

Plánování do center aktivit pro ZŠ

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO

všem učitelům/kám 1.  a 2.st. ZŠ, asistentkám/ům pedagoga, sociálním pedagogům, všem zájemcům o inovativní přístup k plánování pedagogické činnosti a dalším osobám, které mají zájem o vzájemnou inspiraci a učení, rozvoj svých profesních dovedností a sdílení zkušeností.

ANOTACE:

Autorka publikace Anna Babanová vám nabídne zkušenost s modelovými centry aktivit, rozeberete společně ukázková zadání, zamyslíte se nad tím, jak sami plánujete a naučíte se používat vybrané nástroje pro plánování z příručky. 

Na semináři bude také možnost knihu zakoupit. Přináší konkrétní příklady, jak lze u dětí podporovat myšlení vyššího řádu, jak se nebát učení prostřednictvím velkých myšlenek, jak maximálně vytěžit reflexi pro prodloužení momentu učení, jak promýšlet cíle, aby děti porozuměly tomu, čím se v centru zabývají, jak využít potenciálu center pro rozvoj kreativního myšlení atd. Najdete zde řadu příkladů responzivního přístupu, kdy učitelé podporují individuální vzdělávací cestu každého dítěte, které mají ve třídě.

KDE:  Metodické centrum v Chomutově, ulice Čelakovského 1017/14

DOTAZY: email: pavlina.pilarova@sbscr.cz

Lektoři

Mgr. Anna Babanová
Vystudovala Učitelství pro 1. stupeň ZŠ na PedF UK v Praze. Pracuje na základní škole Křesomyslova v Praze jako učitelka pro 1. stupeň. Kromě toho svého úvazku věnuje dlouhodobě svůj zájem programu Začít spolu a problematice genderově citlivého vzdělávání. Ve spolupráci s organizací Step by Step ČR se již řadu let podílí lektorsky na letních školách, seminářích, či metodických setkáváních s vyučujícími programu Začít spolu. Podílela se na vzniku několika pedagogických příruček, zaměřených na genderově citlivé vzdělávání, rozvoj kolegiální spolupráce a nejnověji na plánování výuky nejen do center aktivit.
Zobrazit více

Rezervace termínu

Volná místa na tento kurz již bohužel nejsou k dispozici. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.