Pravidelná tematická setkávání s metodičkami MŠ – Reflektivní kruh a sebehodnocení, on-line

Nejbližší termíny

Je nám líto, ale momentálně nejsou pro tento kurz žádné vypsané termíny. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.

„Metodické čtvrtky“ jsou založené na sdílení zkušeností mezi učiteli. Základním předpokladem je ochota dělit se o své zkušenosti s ostatními a zároveň získat další inspirace k danému tématu od svých kolegů a kolegyň. Tomu napomáhají např. různé materiály, fotografie, krátká videa atp., které účastníci a účastnice na setkání přinášejí a dokumentují na nich svoji praxi a stávající zkušenosti.

Reflektivní kruh a sebehodnocení
Co můžeme udělat pro to, aby hodnotící kruh nebyl rutinou, ale skutečným prostorem pro reflexi? Jak můžeme přirozeně zjišťovat informace o učení dětí, které nám mohou následně pomoci při dalším plánování? Jak poskytovat dětem průběžnou zpětnou vazbu? Jak se „dobře“ ptát? Budeme sdílet naše zkušenosti s průběhem reflektivních kruhů ve své MŠ. Pokusíme se společně najít odpovědi na otázky, které nás v souvislosti s reflexí a hodnocením napadají.

Lektoři

Mgr. Miroslava Škardová
Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor Pedagogika, pracuje v organizaci Step by Step ČR, o.p.s. jako metodička a lektorka Vzdělávacího programu Začít spolu. V programu Začít spolu je od jeho počátku. Spoluzakládala jednu z prvních MŠ Začít spolu v Plzni a pracovala zde jako učitelka. Žít Začít spolu! Vždycky Začít spolu! Začít spolu!!!
Zobrazit více

Rezervace termínu

Volná místa na tento kurz již bohužel nejsou k dispozici. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.