Pravidelná tematická setkávání s metodičkami MŠ – Učení venku v Začít spolu

Nejbližší termíny

13. 4. 2022 On-line 16:00 - 18:00

Chcete zkusit nové metody vzdělávání? Obohatit vzdělávání dětí mimo třídu MŠ? Je to jednoduché, vyražte s dětmi ven. Napadají vás myšlenky jako například, děti potřebují vhodnější oblečení, potřebujeme spolupracující rodiče, okolí MŠ se dostává málo přírodních podnětů, chybí nám patřičné vybavení a jak zajistím naplňování všech složek vzdělávání? Jak naplánovat učení venku, když je počasí proměnlivé? Stejným obavám a předsudkům čelil host setkání Jana Zetková, která se s Vámi podělí o své zkušenosti s prvními kroky blíž k přírodě s dětmi. Jako bonus získáte několik nápadů na témata a jejich realizaci.

Dva dny před setkáním, obdržíte na e-mail pozvánku s odkazem na přihlášení do Google Meetu.

Lektoři

Jana Zetková
Vystudovala Střední pedagogickou školu v Praze a celý svůj profesní život se věnuje učitelství v MŠ. V současné době je zástupkyní ředitelky MŠ Šestajovice, kde od roku 2018 vzdělává děti v programu Začít spolu. Svoje zkušenosti s programem předává kolegyním prostřednictvím Dnů začít spolu a jako host na letní škole. Je spoluautorkou publikace Nápadníček celoročních aktivit pro mateřské školy. Program Začít spolu propojila také s učením venku, které je její velkou vášní. Jejím pedagogickým krédem je vytvářet pro děti i rodiče bezpečné prostředí, založené na vzájemné důvěře, partnerství a respektujícím přístupu.
Zobrazit více
Mgr. Petra Dvořáková
Vystudovala obor Pedagogika předškolního věku na Univerzitě Hradec Králové. Působila na pozici ředitelky MŠ Šestajovice 11 let, kde se svým týmem zavedla program Začít spolu. Tento příběh změny ráda sdílí s dalšími pracovníky škol. Ve Step by Step je lektorkou. V pilotním projektu Eduzměna na Kutnohorsku, jehož je Step by Step partnerem, je průvodkyní škol. Program Začít spolu rozvíjí potenciál a kreativitu dětí, pedagogů a týmu celé školy. Do školy vnáší radost a život nepřeberných příležitostí, možností, objevů a experimentů.
Zobrazit více

Rezervace termínu

 × 500