Pravidelná tematická setkávání s metodičkami MŠ – Jak na učení venku, on-line

Nejbližší termíny

Je nám líto, ale momentálně nejsou pro tento kurz žádné vypsané termíny. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.

Metodické středy pro učitelky a učitele z MŠ

Pravidelná měsíční online setkání s metodičkami Začít spolu se budou zpravidla konat od 16:00 – 18:00 hodin. Metodické středy jsou založené na sdílení zkušeností mezi učiteli. Základním předpokladem je ochota dělit se o své zkušenosti s ostatními a zároveň získat další inspirace a podporu k danému tématu od svých kolegyň a kolegů z jejich praxe v MŠ. Z předešlých let se osvědčil model těchto setkání organizovat s přizvaným hostem, který je expertem v dané oblasti a příkladem Dobré praxe. Tematicky budou online setkání zaměřená například na plánování aktivit do ranního kruhu, plánování činností do center aktivit, spolupráci v týmu, vytváření podnětného prostředí, respektující prostředí – posílení rozvoje identity a potlačení stereotypů a další témata, která vzejdou s potřeb učitelek a učitelů mateřských škol v programu Začít spolu.

Anotace: Chcete zkusit nové metody učení? Nebaví vás každodenní učení ve třídě? Není nic jednoduššího než vyrazit ven. Napadá vás spousta důvodů, proč se do toho nepouštět? Dětem chybí dostatečné oblečení, v okolí je málo podnětů z přírody, chybí vybavení, jak mohu venku naplnit všechny složky vzdělávání a hlavně – počasí je proměnlivé. Jak získat děti, rodiče, kolegy? Kde najít pomoc a inspiraci? Měla jsem stejné obavy a předsudky, ale i přesto jsem si jednoho dne řekla “To dáš!” a s minimálním vybavením a s dětmi jsem udělala první krok blíž k přírodě. O zkušenosti se s vámi podělím ve webináři “Učíme venku.” Jako bonus získáte několik nápadů na témata a jejich realizaci.

Petra Dvořáková, metodička Začít spolu,  s Janou Zetkovou z MŠ Šestajovice.

Dva dny před setkáním, obdržíte na e-mail pozvánku s odkazem na přihlášení do Google Meetu.

Lektoři

Jana Zetková
Vystudovala Střední pedagogickou školu v Praze a celý svůj profesní život se věnuje učitelství v MŠ. V současné době je zástupkyní ředitelky MŠ Šestajovice, kde od roku 2018 vzdělává děti v programu Začít spolu. Svoje zkušenosti s programem předává kolegyním prostřednictvím Dnů začít spolu a jako host na letní škole. Je spoluautorkou publikace Nápadníček celoročních aktivit pro mateřské školy. Program Začít spolu propojila také s učením venku, které je její velkou vášní. Jejím pedagogickým krédem je vytvářet pro děti i rodiče bezpečné prostředí, založené na vzájemné důvěře, partnerství a respektujícím přístupu.
Zobrazit více
Mgr. Petra Balcarová
Vystudovala obor Pedagogika předškolního věku na Univerzitě Hradec Králové. Působila na pozici ředitelky MŠ Šestajovice 11 let, kde se svým týmem zavedla program Začít spolu. Tento příběh změny ráda sdílí s dalšími pracovníky škol. Ve Step by Step je lektorkou. V pilotním projektu Eduzměna na Kutnohorsku, jehož je Step by Step partnerem, je průvodkyní škol. Program Začít spolu rozvíjí potenciál a kreativitu dětí, pedagogů a týmu celé školy. Do školy vnáší radost a život nepřeberných příležitostí, možností, objevů a experimentů.
Zobrazit více

Rezervace termínu

Volná místa na tento kurz již bohužel nejsou k dispozici. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.