Pravidelná tematická setkávání s metodičkami ZŠ – Plánování do CA, on-line

Nejbližší termíny

Je nám líto, ale momentálně nejsou pro tento kurz žádné vypsané termíny. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.

Také si lámete hlavu s tím, abyste dobře naplánovali činnosti do center aktivit? Přemýšlíte o tom, jakých kritérií se při přípravě držet, co jsou největší úskalí, jak vše správně načasovat, jak zajistit, aby se zapojily všechny děti, jak umožnit dětem skutečnou volbu k hledání cest a způsobů řešení…
Víme o tom, že plánování do center aktivit je jednou z nejobtížnějších částí vzdělávacího programu Začít spolu. Rádi bychom ve spolupráci s vámi proces plánování popsali a přemýšleli společně o tom, co je pro plánování stěžejní. Naším cílem je zachytit a popsat principy plánování tak, aby vyučující neměl k dispozici jen zásobník konkrétních tipů na aktivity, ale „návod“, podle něhož bude schopen si do center zpracovat jakékoliv téma podle zásad integrované výuky.
Nejcennější je pro nás kolegiální spolupráce – zveme vás proto ke společnému sdílení, diskusi nebo třeba reflexi vlastních příprav. Pomozte nám tak svou návštěvou s přípravou nové publikace k programu Začít spolu. Program setkání bude moderovaný metodičkou programu Začít spolu.

Lektoři

Mgr. Radka Chaloupková
Vystudovala Učitelství pro 1.stupeň na PedF UK v Praze. Pracovala od r. 1994 jako učitelka na 1.stupni základní školy, z toho 15 let v programu Začít spolu. Od roku 2019 pracuje jako metodička vzdělávacího programu Začít spolu v organizaci Step by Step. Snaží se v dětech podporovat jejich přirozenou zvídavost, vytrvalost k hledání řešení a chuť objevovat a učit se nové věci. Záleží jí na tom, aby každé dítě mělo příležitost rozvíjet se v rámci svých možností. A daří se jí to lépe ve spolupráci s rodinami dětí a dalšími vyučujícími – jsme v tom zkrátka spolu. Tak jako si užívá čas s dětmi ve škole, umí si užít čas s rodinou, přáteli i sama se sebou.
Zobrazit více

Rezervace termínu

Volná místa na tento kurz již bohužel nejsou k dispozici. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.