Zahraniční stáž do Chorvatska

Nejbližší termíny

Je nám líto, ale momentálně nejsou pro tento kurz žádné vypsané termíny. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.

Zahraniční stáže jsou pravidelnou součástí naší vzdělávací nabídky. Aktuálně nabízíme zahraniční stáž pro pedagogy z mateřských škol do Chorvatska.

Termín zahraniční stáže: 19. – 24. 5. 2024, přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny. Odjezd z Prahy, Hradce Králové a Trutnova. 

Místo konání: Záhřeb, Chorvatsko

Chorvatská organizace Korak po korak patří stejně jako Step by Step ČR do mezinárodní sítě ISSA (International Step by Step Association), proto zde můžeme využít osobní kontakty ve školkách, které pracují s podobným vzdělávacím programem.

Zahraniční stáž zahrnuje stínování pedagogických pracovníků v hostitelských školách, školských poradenských zařízeních či jiné výchovně vzdělávací instituci. Do programu zařazujeme vždy řízené debaty a konzultace s pedagogickými pracovníky, příp. setkání s žáky.

Stáž je svým obsahem určena k seznámení se s komplexním vzdělávacím systémem v dané destinaci. Stáž je určena pro pedagogy mateřských škol. V plánu máme navštívit školky v Záhřebu, v jednání je také návštěva zařízení ve městě Sisak. Odbornými průvodkyněmi a garantkami stáže budou lektorky a metodičky programu Začít spolu Petra Balcarová a Dáša Krčilová.

V rámci stáže pro Vás bude zajištěno ubytování v hotelu včetně snídaně, autobusová doprava Praha –  Záhřeb a zpět, místní doprava, odborný program vedený garantkami stáže a tlumočení do českého jazyka.

Stáž je možné financovat jako akreditovaný vzdělávací program z OP JAK (šablony) nebo z programu Erasmus+.

Lektoři

Bc. Dagmar Krčilová
Vystudovala Střední pedagogickou školu v Litomyšli, v oborech předškolní a mimoškolní pedagogika. Vzdělání si doplnila studiem oboru Školský management na Karlově univerzitě. Od maturity pracuje v předškolním vzdělávání, v současnosti jako ředitelka Mateřské školy v Řestokách. Od roku 2014 v programu Začít spolu, který aplikuje ve své mateřské škole společně s učením venku, v centrech aktivit na zahradě. Vybudovala na zahradě mateřské školy Ukázkovou přírodní venkovní učebnu, v souladu s principy spolku Přírodní zahrada z.s. Pracuje i jako certifikovaný poradce pro přírodní zahrady. V poslední době navázala užší spolupráci se Step by Step ČR, o.p.s., jako lektorka.
Zobrazit více
Mgr. Petra Balcarová
Vystudovala obor Pedagogika předškolního věku na Univerzitě Hradec Králové. Působila na pozici ředitelky MŠ Šestajovice 11 let, kde se svým týmem zavedla program Začít spolu. Tento příběh změny ráda sdílí s dalšími pracovníky škol. Ve Step by Step je lektorkou. V pilotním projektu Eduzměna na Kutnohorsku, jehož je Step by Step partnerem, je průvodkyní škol. Program Začít spolu rozvíjí potenciál a kreativitu dětí, pedagogů a týmu celé školy. Do školy vnáší radost a život nepřeberných příležitostí, možností, objevů a experimentů.
Zobrazit více

Rezervace termínu

Volná místa na tento kurz již bohužel nejsou k dispozici. Pokud máte o kurz zájem, kontaktujte nás prosím.